KEK
Fillimi / Lajmet / Nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj ka drejtuar kritika të ashpra ndaj Qeverisë Hoti
Totaj: Për shkak të situatës politike, PDK-ja mund të jetë fleksibile por ende nuk kemi marr vendim për të hyrë në Qeveri

Nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj ka drejtuar kritika të ashpra ndaj Qeverisë Hoti

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj ka drejtuar kritika të ashpra ndaj Qeverisë Hoti. Ai ka thënë se sjellja e kësaj qeverie e ka goditur njërën prej të arriturave më të mëdha 20 vjeçare të qeverisjes në Kosovë – ‘mos hakmarrjen politike’ ndaj institucioneve të pavarura, pavarësisht cila parti ka qenë në pushtet. Pushteti aktual me këto veprime skandaloze, po e rikthen ndjenjën e frikës për secilin shërbyes civil, profesional e të pavarur në këtë vend. Profesionalizmi, performanca e lartë dhe kredibiliteti i Policisë së Kosovës, Doganave të Kosovës dhe ATK-së janë meritë edhe shumë shteteve mike partnere që për 20 vite kanë ndihmuar drejtpërdrejt në trajnimin, ngritjen e kapaciteteve dhe modernizimin e tyre. Fakti se shkarkimi i Drejtorit të Policisë u bë, ende pa u mbushur një javë nga arrestimi i nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova, lë të kuptohet se është një akt hakmarrës ndaj institucioneve të zbatimit të ligjit, deklaroi mes tjerash gjatë konferencës për medie, nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj.

Kontrolloni gjithashtu

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, ka thënë se qeverisja aktuale nga Mytaher Haskuka ...