Brickos

Avni Hyseni

Nesër më 2 janar 2019 në Gllogjan do të varroset veterani i dy luftërave çlirimtare, Anvi Malë Hyseni

Nesër më 2 janar 2019 do të varroset veterani i dy luftërave çlirimtare Anvi Malë Hyseni, ish ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc. Nga ora 11:30 deri në orën 12:30 do të bëhen homazhe në palestrën sportive “Karagaqi” në Pejë. Ceremonia mortore do të bëhet nga ora 12:30 – 13:00 në të njejtin vend. Ndërsa ceremonia e varrimit do të bëhet në ora 14:00 në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan.

Kontrolloni gjithashtu

Besnik Tahiri

Besnik Tahiri, konsideron se Qeveria e Kosovës gjyqësorin e konsideron një degë të veten politike

Kryetari  i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, konsideron se Qeveria e Kosovës gjyqësorin e …