valamobile
kek
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Nesër me disa aktivitete përkujtimore do të shënohet e 27 Prillit – Ditës se personave të pagjetur të Kosovës
Nesër me disa aktivitete përkujtimore do të shënohet e 27 Prillit – Ditës se personave të pagjetur të Kosovës

Nesër me disa aktivitete përkujtimore do të shënohet e 27 Prillit – Ditës se personave të pagjetur të Kosovës

Nën përkujdesjen e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur në bashkëpunim me Komunën e Gjakovës, Shoqatën “27 Prilli 199 – Mejë” dhe Këshillin Koordinues të Asociacioneve Familjare të të Zhdukurve të Kosovës dhe organizatat tjera vendore e ndërkombëtare organizojnë shënimin e 27 Prillit – Ditës se personave të pagjetur të Kosovës. Në këtë ditë, në orën 9:00 vendosen kurora lulesh para obeliskut të të zhdukurve në Prishtinë. Ndërsa në orën 12:00 mbahet tubim përkujtimor në Kompleksin memorial në Mejë të Gjakovës. Kurse në orën 19:00, në Kompleksin Memorial në Krushë të Madhe mbahet tubim për 64 të pagjeturit nga ky fshat. Ky aktivitet është bërë i mundshëm nga SHGV-KRUSHA, Kryesia e fshatit dhe familjarët.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Ashtu siç kemi luftuar për çlirimin e Kosovës nga Serbia do ta luftojmë korrupsionin, nepotizmin dhe abuzimet

K.Veseli: Ashtu sikur e kam çliruar Kosovën nga Serbia njëzet vjet më parë, ashtu do ta çliroj edhe nga korrupsioni (!)

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë Konventës Festive të partisë, ku u zgjodh sërish kryetar ...