Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Arban Abrashi thotë se LDK nuk do të marr pjesë në protestën e sotme ndonëse ka mjaft arsye për të protestuar
Arban Abrashi thotë se LDK nuk do të marr pjesë në protestën e sotme ndonëse ka mjaft arsye për të protestuar

Arban Abrashi thotë se LDK nuk do të marr pjesë në protestën e sotme ndonëse ka mjaft arsye për të protestuar

Ish-kandidati për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë se LDK nuk do të jetë pjesë e protestës së organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje. “Vetëvendosja edhe më herët i ka bërë ftesë LDK-së që të organizojnë protesta së bashku. Mirëpo në nuk do të marrim pjesë në këtë protestë. Protesta e tyre është e mirëseardhur pasi që e ndihmon demokracinë. Me këtë qeverisje ka mjaft arsye për të protestuar. Ka marrëdhënie të mira midis LDK-së dhe VV-së, mirëpo rrugët na dallojnë dhe këtu s’ka asgjë të keqe. Qeveria Haradinaj është e prishur dhe nuk funksionon shumë mirë. Raportet brenda koalicionit nuk janë të shëndosha pavarësisht se ata përpiqen që kjo të mos vërehet. Kjo Qeveri është zhytur në popullizëm dhe kjo nuk i ndihmon qytetarët. Në këtë rast ne jemi zhytur në të dhe nuk po përmirësohet jeta qytetarëve. Jemi fokusuar në tema të mëdha, ndërsa temat për mirëqenien e qytetarëve janë lënë anash. Gjithçka mandej lidhet me humbjen e shpresës në vend, gjë që është shumë shqetësuese”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin dhe garantuar sundimin e ligjit mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Kadri Veseli: Vetëm duke luftuar korrupsionin mund t’i bindim ndërmarrësit e suksesshëm të diasporës

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka takuar një biznesmen që ishte viktimë e ...