Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Njoftime / Nesër në Ferizaj në 20 vjetorin e rënies heroike nderohet dëshmori i kombit, Sali Berisha
Nesër në Ferizaj nderohet në 20 vjetorin e rënies të dëshmorit të kombit, Sali Berisha

Nesër në Ferizaj në 20 vjetorin e rënies heroike nderohet dëshmori i kombit, Sali Berisha

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së – dega Ferizaj njofton familjarë të dëshmorëve të kombit, invalidë dhe veteranë të UÇK-së dhe bashkëqytetarët se në 20 vjetorin e rënies të dëshmorit të kombit Sali Berisha, ftoheni nesër me datën 13 korrik 2019 në orën 10:00, në homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit të UÇK-së në Ferizaj. Ardhja juaj nderon gjakun, veprën dhe sakrificën e dëshmorëve për liri. Lavdi jetës dhe veprës së Dëshmorëve të Kombit!

Kontrolloni gjithashtu

Në 21-vjetorin e rënies heroike të dëshmorit të kombit, Nazmi Ukësmajli sot në Ferizaj është shtatorja e tij

Në 21-vjetorin e rënies heroike të dëshmorit të kombit, Nazmi Ukësmajli sot në Ferizaj është shtatorja e tij

Në 21-vjetorin e rënies heroike sot në Ferizaj është kujtuar dëshmori i parë i Zonës ...