Nga përmbytjet në Greqi kanë humbur jetën 14 persona

Reshjet e dendura kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në Greqi nga të cilat kanë pësuar shumë njerëz. Mediet greke njoftojnë se deri më tani janë raportuar 14 persona të mbytur dhe tre të zhdukur. ANA-MPA njofton se Trupi i një gruaje 88-vjeçare dhe i djalit të saj 65-vjeçar janë gjetur të dielën në rajonin e Karditsas në Greqinë Qendrore, të përmbytur nga vërshimet. Ndërkohë, Departamentit të Zjarrfikësve ka bërë të ditur se trupa të viktimave të përmbytjeve janë gjendur në një shtëpi në Meamorfossi, një nga fshatrat që u vërshua, pasi lumenjtë dolën nga shtrati gjatë stuhisë “Daniel”.

Kontrolloni gjithashtu

Bajraktari: Për një periudhë tejet të gjatë kohore krimet e luftës kanë qenë kompetence e autoriteteve ndërkombëtare

Avokati Ardian Bajraktari ka vlerësuar se trajtimi i krimeve të luftës në përgjithësi dhe atyre …