mbpzhr 2018
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Nga viti 2019 Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, do të bëhet me softuerin antiplagjiaturë
Universiteti i Prishtinës nesër e shpallë konkursin për regjistrimin e 3.500 studentëve të rinj në vitin akademik 2019/20

Nga viti 2019 Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, do të bëhet me softuerin antiplagjiaturë

Universiteti i Prishtinës shumë shpejt do të bëhet me softuerin antiplagjiaturë. Ky sistem do të mundësojë identifikimin e plagjiaturës në temat e diplomës të mbrojtura në këtë universitet. Përmes një përgjigjeje me shkrim Rektorati i UP-së e ka konfirmuar  se softueri pritet të jetë funksional nga viti i ardhshëm. Në këtë sistem do të futen temat e të gjitha niveleve. “Ju njoftojmë se Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” është në fazën finale të specifikimit të kritereve teknike për softuerin antiplagjiaturë. Menaxhmenti i Universitetit beson se ky softuer do të jetë funksional gjatë vitit kalendarik 2019”, thuhet në përgjigjen e Rektoratit. Ky institucion ka bërë të ditur se shuma e përgjithshme e projektit për këtë sistem është përafërsisht 50.000 euro.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Xhevë dhe Fehmi Lladrovcin në 21 vjetorin e ...