NOVUM: Romani, “Der Stein des Eides” është një krijim i jashtëzakonshëm, i cili meriton të lexohet dhe shpërfaqet si një perlë në botën letrare

NOVUM: Romani, “Der Stein des Eides” është një krijim i jashtëzakonshëm, i cili meriton të lexohet dhe shpërfaqet si një perlë në botën letrare

Pas botimit  në gjuhën gjermane të romanit historik, “Guri i Betimit” ( Der Stein des Eides) të autorit Ahmet Qeriqi, Shtëpia botuese gjermane NOVUM, me lejen dhe pëlqimin e autorit,  e ka përkthyer dhe e ka bërë gati për botim  edhe në gjuhën angleze: AHMET QERIQI – THE STONE OF THE OATH, për lexuesit që të  listohet në shumicën  e stendave të librave elektronikë në  Angli, Shtetet e Bashkuara  të Amerikës, Kanada dhe Australi.

Në një prezantim për publikun lexues thuhet:

Ju njoftojmë se romani “Guri i Betimit” i shkrimtarit Ahmet Qeriqi, i përkthyer në gjuhën gjermane, ka kaluar një javë nga momenti i tij të shfaqjes në treg, duke shënuar një sukses të jashtëzakonshëm dhe një interesim të madh nga lexuesit.  Përkthimi në gjuhën gjermane është bërë me kujdes dhe shpirt krijues, duke ruajtur thellësinë e origjinalit. Ky roman, i cili është vepra e parë dhe e vetme deri më tani që ka trajtuar një temë të tillë, ka shpërfaqur një interesim të jashtëzakonshëm në skenën letrare ndërkombëtare.   Ky roman është një krijim i jashtëzakonshëm, i cili meriton të lexohet dhe shpërfaqet si një perlë në botën letrare.  Nëse keni pasur kënaqësinë të njiheni me krijimtarinë e Ahmet Qeriqit ose jeni të gatshëm për një vepër të re, porositni “Guri i Betimit” tani. Libri tashmë është në dispozicion për blerje në shumë faqe të internetit, duke përfshirë platformat e njohura të shitjeve online.   Për më shumë informacione dhe për të blerë librin, ju lutemi vizitoni faqet e internetit të njohura të librarive online, thuhet në njoftimin e Shtëpisë botuese NOVUM.

 

 

Rezultatet një javë më parë

Der Stein des Eides

novum Verlag

https://www.novumverlag.com › de…

6 days ago — Der Stein des Eide ist ein historischer Roman, der Einblick in jahrhundertealte Traditionen gibt und eine Geschichte von Krieg, Religion, …

Der Stein des Eides : Qeriqi, Ahmet

Amazon

https://www.amazon.de › Stein-Eide…

Der Stein des Eides | Qeriqi, Ahmet | ISBN: 9783991463696 | Kostenloser … Der Stein des Eides. Der Stein des Eides. Zurück.

€20.30

‘Der Stein des Eides’ von ‘Ahmet Qeriqi’ – Buch

 Thalia

https://www.thalia.de › artikeldetails

Nov 28, 2023 — Der Stein des Eides ist ein historischer Roman über Krieg, Religion, Liebe, Rache und Eide. Es ist auch eine Liebeserklärung der Tochter …

€20.30

Der Stein des Eides – Af Ahmet Qeriqi

Saxo

https://www.saxo.com › der-stein-d…

Der Stein des Eides. – Qeriqi, A: Stein des Eides. Af. Ahmet Qeriqi · Bog. Denne udgave; Bog, paperback; Tysk; 326 sider. Normalpris: kr. 234,95.

DKK 234.95 · ‎In stock

Der Stein des Eides von Ahmet Qeriqi | ISBN 978-3-99146- …

Lehmanns.ch

https://www.lehmanns.ch › literatur

135 x 215 mm · Paperback · Literatur · Ahmet Qeriqi • Biografie • Geschichte · 3-99146-369-5 / 3991463695.

Der Stein des Eides – Historia ja arkeologia

Adlibris

https://www.adlibris.com › kirja › d…

Der Stein des Eides – nidottu, Saksa, 2023. 24,40€. Lähetetään 4-14 arkipäivässä. Kuvaus. Tuotetiedot. ISBN 9783991463696. Kieli Saksa. Paino 443 grammaa.

€24.40

Der Stein des Eides – Historia – häftad (9783991463696)

Adlibris

https://www.adlibris.com › bok › de…

Der Stein des Eides – häftad, Tyska, 2023. 263kr. Skickas inom 6-15 vardagar. Beskrivning. Produktinfo. ISBN 9783991463696. Språk Tyska. Vikt 443 gram.

SEK 263.00

er Stein des Eides | Qeriqi, Ahmet – 모바일교보문고 – 국내도서

국내도서

https://product.kyobobook.co.kr › …

Translate this page

Nov 28, 2023 — Der Stein des Eides … 알립니다. 해외주문도서는 고객님의 요청에 의해 주문하는 ‘개인 오더’ 상품이기 때문에, 단순한 고객변심/착오로 인한 취소, …

₩31,570

 Faleminderit për mbështetjen tuaj të vazhdueshme në promovimin e letërsisë dhe krijimtarisë së re letrare.  NOVUM

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxha

ISA FERIZAJ: RRON E DREJTA, E VËRTETA

ENVERIZMI ATDHETAR! Erdhi serish prilli, në vendin tim; Gjetur, i ka shqipet, në fluturim. Gjet …