COVID

Nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 14 raste të reja, janë shëruar 31 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 600 testime  sa janë bërë në nivel vendi, 14  të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk ka vdekur asnjë i  infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 31 të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 224 mijë e 918.   Numri i rasteve aktive ka zbritur në  230 të infektuar aktualë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Bamieh

Maria Bamieh: Në vend se të urohesha për paraqitje e provave të korrupsionit në EULEX, më larguan nga puna

Ish prokurorja e EULEX-it që paraqiti provat e korrupsionit në këtë mision e nga ku …