leoni

Janë shuar 400 familje palestineze në sulmet e Izraelit ndaj Rripit të Gazës

Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet e Izraelit në Rripin e bllokuar të Gazës gjatë gjithë natës ka shkuar në 120

Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet e Izraelit në Rripin e bllokuar të Gazës gjatë gjithë natës ka shkuar në 120, transmeton Anadolu. Pavarësisht thirrjeve nga e gjithë bota për të ndaluar masakrën ndaj civilëve, forcat izraelite vazhdojnë të bombardojnë Gazën pa dallim. Sipas lajmit të agjencisë zyrtare palestineze WAFA, të paktën 120 persona, përfshirë gra dhe fëmijë, kanë humbur jetën në sulmet e kryera nga avionët luftarakë izraelitë ndaj vendbanimeve civile në pjesë të ndryshme të Gazës gjatë natës.  Në sulmet izraelite në vendbanimet civile u shënjestruan vendbanimet. Khan junis, Rafah, Beit Lahia, Xhabalja dhe Kampi i Refugjatëve. Në ë sulme u plagosën shumë të tjerë.

Kontrolloni gjithashtu

Hoti

Avdullah Hoti: “Ligjëratat” e Albin Kurtit nëpër Irlandën Veriore ishin vetëm pretekst për të ikur nga takimi në Tiranë

Deputeti LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar lidhur me mos-shkuarjen e kryeministrit Albin Kurti në Tiranë …