leoni

Pal Lekaj

Pal Lekaj gjatë fjalës së tij në Kuvend bën thirrje për votim të rezolutës për Haradinajn

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, u ka bërë thirrje deputetëve që ta votojnë rezolutën për Ramush Haradinajn. Lekaj ka thënë se duhet lënë anash ndasitë politike dhe përmes rezolutës të tregojnë se partitë janë të bashkuara për interesin e shtetit. “Sot jam këtu të ju bëj thirrje që t’i lëmë anash ndasitë politike dhe përmes kësaj rezolutë që të tregojmë se gjithmonë jemi bashkë për interesin i shtetit. Nëse edhe sot nuk bëhemi bashkë iu dërgojmë sinjale kundërshtarëve që mund të bëjnë çka të duan me Kosovën”, ka thënë Lekaj.

Kontrolloni gjithashtu

Ministrja, Shvarc dhe kryetarja Osmani paralajmërojnë luftë, në rast se bashkësia ndërkombëtare nuk e ndryshon qasjen ndaj Serbisë

Ministrja, Donika Shvarc ka paralajmëruar luftë, në rast se, sipas mendimit të saj, bashkësia ndërkombëtare …