Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Pal Lekaj: Vetëvendosje dhe LDK nuk kanë të drejtë të thonë se Autostrada e Dukagjinit nuk do të ndërtohet
Pal Lekaj: Vetëvendosje dhe LDK nuk kanë të drejtë të thonë se Autostrada e Dukagjinit nuk do të ndërtohet

Pal Lekaj: Vetëvendosje dhe LDK nuk kanë të drejtë të thonë se Autostrada e Dukagjinit nuk do të ndërtohet

Ministri në detyrë i Infrastrukturës Pal Lekaj, është regjistruar si deputet i legjislaturës së shtatët të Kuvendit të Kosovës. Ai ka komentuar deklaratat e dy partive që po synojnë të formojnë Qeverinë e re, të cilët kanë paralajmëruar se Autostrada e Dukagjinit nuk do të ndërtohet. Lekaj shprehet i bindur se ky projekt do të realizohet.“Sa i përket Vetëvendosjes dhe LDK-së mendoj se nuk kanë të drejtë ta thënë këtë sepse edhe Dukagjini është pjesë e Kosovës sepse janë mbi 620 mijë banorë që u nevojiten infrastrukturë dhe nuk u shërben individit por komunitetit, u shërben qytetarëve dhe ekonomisë”, ka thënë Lekaj.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu e ripërserit qëndrimin e Lëvizjes Vetëvendosje se nuk do të heq dorë nga pozita kryetarit të Kuvendit

Albulena Haxhiu e ripërserit qëndrimin e Vetëvendosjes se nuk do të heqin dorë nga pozita kryetarit të Kuvendit

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka ripërsëritur qëndrimin e partisë që i takon, se nuk ...