Airport Adem Jashari
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Papadopoulou: Institucionet vendore kanë ngritur kapacitetet për një shtet ligjor e funksional në tërë Kosovën
Papadopoulou: Institucionet vendore kanë ngritur kapacitetet për një shtet ligjor e funksional në tërë territorin e Kosovës

Papadopoulou: Institucionet vendore kanë ngritur kapacitetet për një shtet ligjor e funksional në tërë Kosovën

Kryeministri Ramush Haradinaj në vazhdën e bashkëpunimit të ngushtë të Qeverisë me EULEX-in, në rolin këshillëdhënës, sot ka zhvilluar takim pune me shefen e këtij misioni, me të cilën ka bashkëbiseduar për angazhimin e përbashkët në fuqizimin e mëtejmë të sundimit të ligjit. Ajo ka theksuar se institucionet vendore kanë ngritur kapacitetet për një shtet ligjor e funksional në tërë territorin e Kosovës.“Vlerësuam se, hapat konkretë në fuqizimin e sundimit të ligjit dhe luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, si e vetmja rrugë që garanton zhvillimin e vendit, kanë shënuar progres të dukshëm”, ka thënë Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Tajip Erdogan

Kryetari i Turqisë, Erdogan, ka paralajmëruar BE-në se mund t’i lirojë nga burgjet anëtarët e të ashtuquajturit Shtet Islamik

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka paralajmëruar Bashkimin Evropian e vendi i tij mund ...