Fillimi / Institucionet / Pastrohen rrugët gjatë natës, Ministri Abdixhiku apelon për kujdes në vozitje
Lumir Abdixhiku: Rezultati i rëndë i LDK-së në zgjedhje nuk ishte befasi por mesazh i qartë që thërret për reflektim

Pastrohen rrugët gjatë natës, Ministri Abdixhiku apelon për kujdes në vozitje

Pas reshjeve të borës gjatë mbrëmjes së kaluar, ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se janë duke u pastruar rrugët dhe ka urdhëruar kompanitë që të punojnë gjithë natën.

Në ditën e parë të punës si ministër, Abdixhiku apeloi për kujdes në vozitje.

Postimi i tij i plotë:

Lajme të mira me borë; por që kërkohet kujdes në vozitje. Rrugët po pastrohen, e liqenet po mbushen me ujë.

Sapo përcolla nga afër disa nga mirëmbajtësit e rrugëve. Jam në kontakt të vazhdueshëm me përgjegjësit e Ministrisë. Kam urdhëruar që të gjitha kompanitë përgjegjëse të jenë sonte, gjatë gjithë natës, në terren me përpjekje të shtuara.

Kontrolloni gjithashtu

Pastrohet deponia për mbeturina inerte në Shkozë të Junikut

Komuna e Junikut në vazhdën e aktivitete “Për Junikun e Pastër dhe Ekologjik” po vazhdon ...