tv dielli
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / PDK reagon ndaj justifikimeve të zyrtarëve të LV-së për gjoja pengesat që po i kanë për formimin e institucioneve
PDK: Pozicionimi i ri politik i Kurtit në Munih është përpjekje kamuflimi më e rrezikshmja e mundshme për kompromise para Serbisë

PDK reagon ndaj justifikimeve të zyrtarëve të LV-së për gjoja pengesat që po i kanë për formimin e institucioneve

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi, ka reaguar ndaj justifikimeve të zyrtarëve të Vetëvendosjes për gjoja pengesat që po i kanë për formimin e institucioneve. Bytyçi vlerëson se partia e Albin Kurtit po dëshmohet çdo ditë se është parti mashtruese, e papërgjegjshme dhe e paaftë të udhëheqë me shtetin e Kosovës. Ky reagim vjen pikërisht pas disa deklaratave të zyrtarëve të Vetëvendosjes të cilët gjatë ditës se shtune janë deklaruar se shteti i kapur nga partitë që kanë udhëhequr me shtetin po u pengon ta formojnë Qeverinë.

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në takimet e Rrjetit Global Parlamentar të OECD-së

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në takimet e Rrjetit Global Parlamentar të OECD-së

Një delegacion i Kuvendit të Republikës së Kosovës, i përbërë nga deputetët Doruntinë Maloku dhe ...