Në kuadër të zyrës së kryeministrit është themeluar Zyra për ofrimin e asistencës për qytetarët e Kosovës Lindore

Për shkak të gjendjes së tensionuar në pjesën veriore të Kosovës, sot në Prishtinë është mbledhur Këshilli i Sigurisë

Për shkak të gjendjes së tensionuar në pjesën veriore të Kosovës, sot në Prishtinë është mbledhur Këshilli i Sigurisë. Lajmi është bërë i ditur nga  Zyra e Kryeministrit, e cila ka njoftuar se pas kësaj mbledhje, Kryeministri Albin Kurti dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, do të mbajnë konferencë për media. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla mbajnë konferencë për media, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë”, thuhet në njoftim. Konferenca për medie do të mbahet në orën 12:30.

Kontrolloni gjithashtu

Rrezarta Krasniqi: Kompromiset në dëm të Kosovës kjo qeveri i ka bërë standard të politikës së jashtme

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, nuk beson që do të hiqen sanksionet e vendosura nga BE-ja

Deputetja e LDK-Së, Rrezarta Krasniqi nuk besojnë që do të hiqen sanksionet e vendosura nga …