Përkujtohet heroi Kemajl Azizi

Me rastin e 24 vjetorit të rënies së heroit të kombit, Kemajl Azizi, kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, përfaqësues të institucioneve komunale, partive politike, përfaqësues të policisë, organizatave të dala nga lufta e UÇK-së, bashkëluftëtarë dhe familjarë të dëshmorëve, kanë bërë sot homazhe në varrezat e dëshmorëve në Viti dhe kanë vendosur kurora lulesh, në varrin e heroit të kombit Kemajl Azizi.

May be an image of 10 people, the Vietnam Veterans Memorial and text

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Haliti vizitoi punimet në asfaltimin e 24 rrugëve në Sadovinë të Muhaxherëve

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka vizituar sot fshatin Sadovinë e Muhaxherëve, ku …