KEK
Fillimi / Lajmet / Petrit Selimit i merret posti i zëvendës-ministrit të Punëve të Jashtme
Petrit Selimi - Ivica Dacic

Petrit Selimit i merret posti i zëvendës-ministrit të Punëve të Jashtme

Kryeministri Isa Mustafa, ka marrë vendim për lirimin nga detyra e zëvendës-ministrit të Punëve të Jashtme, Petrit Selimi i cili ka mbajtur edhe poste të tjera fitimprurëse nga buxheti i Kosovës. Sipas njoftimit të Qeverisë, Selimi në përputhje me aktet ligjore, do të vazhdojë angazhimin në postin e koordinatorit nacional në Zyrën e Sfidave të Mijëvjeçarit ku edhe ka punuar një kohë të gjatë duke vjelë të ardhura dhe përfitime materiale, përveç pagës së zëvendës-kryeministrit.

Kontrolloni gjithashtu

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private ...