Sami Lushtaku

Po të ketë mundësi Albin Kurti të gjithëve na dërgon në burg, ka thënë Lushtaku

Kryetari i degës së PDK-së, në Skenderaj dhe ish komandant i Zonës Operative të Drenicës gjatë luftës, Sami Lushtaku ka thënë se ai dhe shokët e tij të luftës janë të gatshëm të shkojnë vullnetarisht në Gjykatën Speciale dhe të kërkojnë dënim maksimal, vetën për një arsye, vetëm le të zbulohen ata që i kanë kryer këto masakra në Kosovë. Mjerisht shumë njerëz në Kosovë po i gëzohen arrestimeve të pjesëtarëve të UÇK-së, që po i dërgojnë në Hagë. “Në momentin kur e kam dëgjuar Albin Kurtin duke i thënë presidentit ‘Hashim shko në Hagë’, jam rrëqethur”, ka thënë ai, duke e konsideruar këtë tepër të ulët. “Hashimi ka qenë pjesëtar i UÇK-së dhe të çohet dhe t’i thotë shko në Hagë, është e rëndë për mua, është tmerruese. Po të ketë mundësi  Albin Kurti  të gjithëve na dërgon në burg”, ka thënë Lushtaku.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …