Fillimi / Lajmet / Policia e Kosovës ndërmori një aksion policor në kontrollimin dhe mbylljen e lokaleve të lojërave të fatit
Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ndërmori një aksion policor në kontrollimin dhe mbylljen e lokaleve të lojërave të fatit

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Administratën Tatimore të Kosovës dhe me Doganën e Kosovës sot kanë realizuar një aksion të madh policor e që ka pasur të bëj me kontrollimin e lokaleve të lojërave të fatit. Ky aksion i policisë ka rezultuar me bastisjen e 235 lokacioneve në 33 qytetet të ndryshme të Kosovës, e ku nga ATK-ja janë mbyllur gjithsej 35 lokale. Janë kontrolluar gjithsej 235 lokacione në total në 33 qytete të ndryshme. Prej tyre Administrata Tatimore e Kosovës i ka mbyllur 35 lokale, ndërsa Dogana ka konfiskuar 181 aparate të lojërave të fatit. Operacioni policor është ende duke vazhduar”, ka thënë Agron Nezaj, drejtor i Divizionit të Krimit të Organizuar në Policinë e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

IKSHPK sërish i bënë apel qytetarëve që të qëndrojnë nëpër shtëpi e të mos dalin në rrugë e sheshe

Njoftohet edhe për katër viktima tjera nga koronavirusi

Njoftohet se gjatë ditës së sotme kanë vdekur edhe katër pacient të tjerë të infektuar ...