MIT
Airport Adem Jashari
kek
valamobile
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Policia greke vetëm gjatë këtij viti në aksione sporadike ka dëbuar nga Greqia mbi 5500 shqiptarë për në Shqipëri
Policia greke vetëm gjatë këtij viti në aksione sporadike ka dëbuar nga Greqia mbi 5500 shqiptarë për në Shqipëri

Policia greke vetëm gjatë këtij viti në aksione sporadike ka dëbuar nga Greqia mbi 5500 shqiptarë për në Shqipëri

Policia greke, ajo kufitare më se tepërmi, por në raste të veçanta edhe në aksione sporadike, ka dëbuar nga Greqia mbi 5500 shqiptarë që nga fillimi i vitit 2018. Ndërsa, nga shifrat zyrtare del se 117 shqiptarë janë kthyer nga pala helene vetëm në muajin që lamë pas, në tetor. Siç shkruan sot Shekulli, gazetari nga Athina, Shpëtim Zinxhiria, shprehet se gjithsej 5 682 shqiptarë janë kthyer nga vendi helen nga fillimi i vitit 2018. Ndërsa në Greqi ka persona nga 134 vende të botës, shqiptarët përbëjnë gjysmën e atyre që janë dëbuar, thuajse rast unik ndaj një etnie. Për trajtimin e migracionit të parregullt, policia helene për muajin tetor ka dëbuar për vendin e tyre të origjinës 517 shqiptarë. Theksojmë se në këtë vend jetojnë komunitete emigrantësh nga 134 vende të botës.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësisë e tokave shqiptare

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësinë e tokave shqiptare

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20- vjetorin e Çlirimit të Vushtrrisë. Ai thotë ...