KEK
Fillimi / Lajmet / Policia speciale e Kosovës me urdhër të kryetarit të kuvendit po i nxjerrë zvarrë deputetët e opozitës nga salla

Policia speciale e Kosovës me urdhër të kryetarit të kuvendit po i nxjerrë zvarrë deputetët e opozitës nga salla

Policia speciale e Kosovës me urdhër të kryetarit të kuvendit, Kadri Veseli por i nxjerrë zvarrë deputetët e opozitës nga salla. Deri tani policët kanë nxjerrë jashtë sallës disa deputetet:  Aida Dërguti dhe Shqipe Pantina nuk  pranuan të dalin nga salla e Kuvendit. Tani policet e Kosovës po bëjnë përpjekje t’i nxjerrin dy deputetet e Vetëvendosjes. Shumica e deputetëve të opozitës janë nxjerrë dhunshëm nga salla.  Deputetja, Albulenë Haxhiu është alivanosur dhe përplasja me policinë. Përleshje mes deputetëve të opozitës dhe policisë kanë vazhduar në korridoret e Kuvendit.  Polica po vazhdon të nxjerrë të gjithë deputetët e tjerë të opozitës nga Kuvendi.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: Programi i AAK-së po iu ofron shpresë dhe siguri qytetarëve për tejkalimin e krizës ekonomik

Ramush Haradinaj: Programi i AAK-së po iu ofron shpresë dhe siguri qytetarëve për tejkalimin e krizës ekonomik

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se përkrahja për partinë e ...