Prokuroria u ankua për lënien në arrest shtëpiak të tre nga gjashtë aktivistët e arrestuar të Vetëvendosjes

Prokuroria  e Shtetit ka paraqitur ankesë kundër vendimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës, e cila ka lënë në arrest shtëpiak tre nga gjashtë aktivistët e arrestuar të Vetëvendosjes, të dyshuar për sulmin me mjet shpërthyes kundër Kuvendit të Kosovës. Prokurori Special, Abdurrahim Islami, në një prononcim për KALLXO.com tha se të dyshuarit kanë vepruar si grup dhe secili ka pasur rolin e tij.  Atdhe Arifi, Egzon Haliti, Astrit Dehari, Petrit Ademi, Adea Batusha dhe Frashër Krasniqi ishin arrestuar pas një aksioni të Policisë së Kosovës më 30 gusht.

Kontrolloni gjithashtu

Jorn Rohde: Dërgimi i Projektligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës në Komisionin e Venecias është veprim i duhur

Jorn Rohde: Gjermania nuk ka vënë në pikëpyetje legjitimitetin e rregullores së BQK-së

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, deklaroi se Gjermania nuk ka vënë në pikëpyetje …