KEK
Fillimi / Lajmet / Protestë më moton “Drejtësi për Astritin”
Protestë më moton “Drejtësi për Astritin”

Protestë më moton “Drejtësi për Astritin”

Motoja e protestës së sotme “Drejtësi për Astritin”,  është organizuar nga përfaqësues të shoqërisë civile, artistë, gazetarë e publicistë. Pjesëmarrësit e kësaj protestë kërkojnë nga institucionet e drejtësisë të punojnë paanshëm në zbardhjen e vdekjes së Astriti Deharit më 5 nëntor gjatë kohës sa ndodhej në paraburgim. Protestës  i është bashkuar edhe Lëvizja Vetëvendosje, e cila ka bërë thirrje që kërkesa për drejtësi të vazhdojë deri në zbardhjen e rastit, sepse institucionet duhet të japin përgjegjësi për vdekjen e Astrit Deharit në Burgun e Prizrenit.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti dhe ministrat e tij nuk kanë platformë qeverisje

Hoxhaj: Serbia ka vetëm një opsion përpara dhe ai është që ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se ...