KEK
Fillimi / Lajmet / Imri Ahmeti: Koalicioni PDK-LDK është stabil dhe nuk do të prishet
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti është zgjedhur kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës

Imri Ahmeti: Koalicioni PDK-LDK është stabil dhe nuk do të prishet

Duke reaguar në thirrjen e deputetit, Shukri Buja për prishjen e koalicionit PDK-LDK, anëtari i Kryesisë së kësaj partie dhe kryetar i komunës së Lypjani, Imri Ahmeti, thotë se koalicioni është stabil dhe nuk do të prishet. Në një intervistë  për gazetën “Epoka e re”, ai është shprehur i bindur se buxheti nuk do ta rrezikojë apo do ta vë në pikëpyetje të ardhmen e këtij koalicioni. Sipas tij pakënaqësitë e individëve të caktuar brenda subjekteve politike nuk janë reflektim i qëndrimeve të partnerëve të koalicionit, ka deklaruar Ahmeti, duke iu kundërpërgjigjur pakënaqësive të zyrtarëve të PDK-së lidhur me buxhetin e vitit të ardhshëm.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons edhe njëherë i është drejtuar me shkresë Kuvendit të Kosovës, ...