kek
MIT
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Qeveria në Ankara është e gatshme të bisedojë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të zgjidhur mosmarrëveshjet
Qeveria në Ankara është e gatshme të bisedojë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të zgjidhur mosmarrëveshjet

Qeveria në Ankara është e gatshme të bisedojë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të zgjidhur mosmarrëveshjet

Autoritetet në Turqi thonë se Qeveria në Ankara  është e gatshme të bisedojë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në mënyrë për të zgjidhur mosmarrëveshjen e tanishme midis dy aleatëve të NATO-s, dhe kjo po ndodh në një kohë kur Shtëpia e Bardhë është duke u përgatitur për të rritur presionin mbi Ankaranë. Duke folur për një grup ambasadorësh të huaj, ministri i jashtëm turk Mevlut Çavushoglu sikur ai ofroi një administrim Olive Branch e presidentit amerikan, Donald Trump. “Pavarësisht nga gjithçka, ne jemi të gatshëm të flasim, me qëllim për të zgjidhur problemet ekzistuese si partnerë të barabartë. Unë flas hapur, por ka vetëm një kusht – nuk ka kërcënime apo diktate, “tha ai. Çavusoglu gjithashtu i bëri thirrje Shteteve të Bashkuara të marrin parasysh frustrimin tonë lidhur me politikën amerikane. Deklarata e tij e pajtues erdhi pasi Uashingtoni njoftoi se tarifat në çeliku dhe alumini turke nuk janë të lidhur me rastin e Andrew Brunson, një pastor evangjelist të krishterë i cili u arrestua në Turqi me akuzat për terrorizëm, dhe se ato do të mbeten në fuqi edhe nëse ai  lirohet.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësisë e tokave shqiptare

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësinë e tokave shqiptare

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20- vjetorin e Çlirimit të Vushtrrisë. Ai thotë ...