leoni

Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj akuzon Albin Kurtin për mashtrim dhe varfërim të popullatës në Kosovë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, vazhdon  akuzat kundër kryeministrit Albin Kurti, duke e quajtur mashtrues, ndërkohë që e akuzon se  qeverisja e tij ka sjellë varfërinë e popullatës në Kosovë. Ai nënvizon se gjuha e Kurtit është ajo  e mashtrimit, duke argumentuar se ai mashtroi qytetarët edhe para se të merrte pushtetin. Ai kujton premtimet e bëra nga Kurti për lirimin e çmimeve të vajit, sheqerit, bukës dhe energjisë, duke thënë se në realitet Kosova është bërë vend i varfër dhe qytetarët largohen në masë. Çmimet e artikujve themelore janë të jashtëzakonshme për familjet me 2 ose 3 të punësuar, duke theksuar një realitet të rëndë që përballon popullsia e Kosovës nën qeverisjen e Kurtit, ka nënvizuar kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Ejup Maqedonci: Serbia me qasjen e saj hegjemoniste dhe agresive karshi Kosovës do të bëjë që tensionet të vazhdojnë

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci, dje pas bllokimit në kufi me Serbinë të …