Airport Adem Jashari
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj ka thënë se partneri në qeveri, Kadri Veseli i PDK-së e ka nxjerrë në pozitë të keqe
Ramush Haradinaj ka thënë se partneri në qeveri, Kadri Veseli i PDK-së e ka nxjerrë në pozitë të keqe

Ramush Haradinaj ka thënë se partneri në qeveri, Kadri Veseli i PDK-së e ka nxjerrë në pozitë të keqe

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Pozicioni i luhatshëm i PDK-së dhe i Kadri Veselit për taksën dhe menjëherë me ofertën për suspendim 120 ditësh, e ka nxjerrë  në pozitë të keqe. Haradinaj ka thënë se pozicioni për një marrëveshje me Serbinë, me opsionin për ndërrime të territoreve ose në rrethana të copëtimit që janë fol ka qenë problematik. Nuk mendoj që Veseli personalisht e ka favorizuar një opsion të tillë por një bashkëjetesë apo tolerancë e temave apo një qëndrim i caktuar ka munguar realisht, përkundër disa dokumenteve të shkruara se për çka qëndron PDK-ja, është hetuar se diku bashkëjetohen ndërsjellë”, ka thënë Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër,  Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...