KEK
Fillimi / Lajmet / Ramush Haradinaj: Vendim i Kurtit për mbyllje është politik për të mbrojtur vetën e tij dhe jo shëndetin e qytetarëve
Ramush Haradinaj: Vendim i Kurtit për mbyllje është politik për të mbrojtur vetën e tij dhe jo shëndetin e qytetarëve

Ramush Haradinaj: Vendim i Kurtit për mbyllje është politik për të mbrojtur vetën e tij dhe jo shëndetin e qytetarëve

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka komentuar vendimin e fundit të qeverisë së Kosovës për mbyllje totale të gastronomisë dhe orë policore për 12 ditë. Thotë se ky është vendim politik i kryeministrit për të mbrojtur vetën e tij dhe jo shëndetin e qytetarëve. “Nuk po mendojnë për pacientët, duan vetëm të mbrojnë vetën e tyre. Ky është vendim për politikën. Ata veç po duan me qenë të mbrojtur që kanë bërë diçka. Vaksina nuk ka, nuk e kanë as për pacientët sepse të njëjtit janë ata që dëshironin tw na dërgonin në zgjedhje. Sikur të mos ua kishim zgjedhur presidenten na kishin çuar në zgjedhje. E njëjta qeveri janë, të njëjtit njerëz janë”, ka theksuar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...