KEK
Fillimi / Lajmet / Serbia dhe kryetari i saj Aleksandër Vuçiq nuk e ndalin fushatën kundër njohjes së Kosovës
Serbia dhe kryetari i saj Aleksandër Vuçiq nuk e ndalin fushatën kundër njohjes së Kosovës

Serbia dhe kryetari i saj Aleksandër Vuçiq nuk e ndalin fushatën kundër njohjes së Kosovës

Kryetari i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është takuar me ambasadorin palestinez, Muhamed Nabhan, me të cilin diskutoi aspekte të ndryshme të marrëdhënieve bilaterale. Kreu i shtetit serb e falënderoi atë për siç tha “mbështetjen e Palestinës sovranitetit dhe integritetit territorial të Serbisë dhe qëndrimit parimor për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës”. Ai gjithashtu e njoftoi diplomatin palestinez për rrjedhën e dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Ambasadori Nabhan e informoi Vuçiqin për pikëpamjen palestineze për situatën në Lindjen e Mesme.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...