vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini: Vendimi i SHBA-ve për Jerusalemin, shqetësim serioz për BE-në
Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federika Mogerini: Ngjarja e të hënës nuk duhet të përsëritet më

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini: Vendimi i SHBA-ve për Jerusalemin, shqetësim serioz për BE-në

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, në emër të Bashkimit Evropian shprehu shqetësimin serioz pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit.

“Bashkimi Evropian shpreh shqetësimin e thellë për sa i përket njoftimit të bërë sot nga presidenti amerikan, Donald Trump mbi Jerusalemin dhe pasojat që mund të ketë ky vendim në perspektivën për paqe”, konfirmoi Mogherini në një komunikatë.

Kontrolloni gjithashtu

Në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”, në Lypjan, u përurua libri, “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiun dhe Nebihun”

Në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”, në Lypjan, u përurua libri, “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiun dhe Nebihun”

Sot në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”  në Lypjan, është përuruar libri: “Januz Bajçica me ...