Shtatë të shëruar sot dhe regjistrohen dy raste të reja me covid-19 në Malishevë

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, janë shëruar shtatë persona të cilët kanë qenë të prekur me covid-19, ndërsa janë regjistruar dy raste të reja. Këto të dhëna janë bërë të ditura në komunikimin zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Numri i rasteve aktive në Komunën e Malishevës, është 35 raste, ndërsa dy rastet e regjistruara sot vijnë nga fshatrat Marali dhe Dragobil. Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: nga data 14 mars e deri më sot, me covid-19 janë prekur 181 persona, 133 prej tyre janë shëruar plotësisht, 13 persona kanë ndërruar jetë, ndërsa aktiv mbesin 35 raste.

Kontrolloni gjithashtu

KFOR-i italian dhuron pajisje teknologjike për SHFMU ’12 Prilli’ në Vërmicë”

Sot, në një ceremoni të veçantë në SHFMU “12 Prilli” në Vërmicë, një donacion i …