KEK
Fillimi / Institucionet / Sipas IKSHPK-së, të dielën në komunën e Deçanit dy persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa dy të tjerë janë shëruar plotësisht

Sipas IKSHPK-së, të dielën në komunën e Deçanit dy persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa dy të tjerë janë shëruar plotësisht

Sipas IKSHPK-së, të dielën në komunën e Deçanit dy persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa dy të tjerë janë shëruar plotësisht nga ky virus. Rastet pozitive janë: një nga Isniqi dhe një nga Strellci i Epërm. Deri më sot, në komunën e Deçanit janë të identifikuara 200 raste me virusin SARS-CoV-2. Prej tyre 158 të shëruar plotësisht, 9 kanë humbur jetën dhe 33 raste janë akoma aktive.

Kujdesuni për veten dhe familjen!

#VendosMaske

#PastroDuart

#MbajDistance

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Rahovecit ka bërë shpërndarjen e mekanizmave bujqësor

Drejtoria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në Komunën e Rahovecit ka vazhduar procesin e ...