MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Sonte në mbrëmje përfundon manifestimin gjithë popullor, “Epopeja e UÇK-së”
Nata e Zjarreve

Sonte në mbrëmje përfundon manifestimin gjithë popullor, “Epopeja e UÇK-së”

Sonte në mbrëmje përfundon manifestimi tradicional gjithë popullor  në kujtim dhe nderim të Epopesë së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe heroizmit të Komandantit Legjendarm Adem Jashari, familjes Jashari të Prekazit  dhe të gjithë të rënëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. Aktivitete të shumta kulturore përkujtimore e tematike  janë shënuar më 5 dhe 6 mars, në 21-vjetorin e rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari. Sot në ditën e tretë të Epopesë, duke filluar nga ora 17:45, fillon ndezja e flakadanëve në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Pas ndezjes së flakadanëve, vazhdon manifestimi “Nata e Zjarreve” me program kulturo-artistik, në Sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj, me ç’ rast edhe përfundojnë aktivitetet treditore, tashmë tradicionale të këtij manifestimi.

Kontrolloni gjithashtu

Nagavci: Nuk mund të presim në pafundësi dhe të rrezikojmë miratimin e buxhetit dhe krijimin e situatave të vështira

Nagavci: Nuk mund të presim në pafundësi dhe të rrezikojmë miratimin e buxhetit dhe krijimin e situatave të vështira

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, reagoi pas mandatimit të Albin Kurtit për kryeministër ...