kek
mbpzhr grante
Airport Adem Jashari
valamobile
MIT
Fillimi / Lajmet / Nderohet dhe përkujtohet nga komuna e Skenderajt dëshmori i kombit, Selman Vojvoda në 29 vjetorin e rëniës se tij
Sot është nderuar dhe përkujtuar nga Komuna e Skenderajt dëshmori i kombit, Selman Vojvoda në 29 vjetorin e rëniës

Nderohet dhe përkujtohet nga komuna e Skenderajt dëshmori i kombit, Selman Vojvoda në 29 vjetorin e rëniës se tij

Komuna e Skenderajt nderon me homazhe tek varri i dëshmorit të Kosovës, Selman Vojvoda, në 29 vjetorin e vrasjes së tij nga policia serbe. Ndryshe, Selman Vojvoda, u vra nga policia serbe më 20 shkurt 1990, kur forcat serbe kishin sulmuar me gjithë arsenalin e armatimit, përfshirë edhe autoblindat, pjesëmarrësit e protestës popullore me moton “Demokraci kundër dhunës”, duke lënë të plagosur edhe 24 protestues të tjerë.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësisë e tokave shqiptare

Haradinaj: Në këtë ditë i nderojmë të gjithë njerëzit që nuk kursyen asgjë për lirinë dhe pavarësinë e tokave shqiptare

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 20- vjetorin e Çlirimit të Vushtrrisë. Ai thotë ...