Sot fillon fushata për radhën e dytë të zgjedhjeve në Drenas

Sot fillon fushata për radhën e dytë të zgjedhjeve në Drenas

Sot filloi fushata zgjedhore për radhën e dytë të zgjedhjeve në Drenas. Ajo do të zgjasë deri më 16 dhjetor, ka bërë të ditur Komisioni Qendror Zgjedhor. Në zgjedhjet në Drenas të drejtë vote kishin 52 mijë 569 votues, prej tyre votuan mbi 21 mijë në radhën e parë të zgjedhjeve. Dy kandidatët, Ramiz Lladrovci nga PDK-ja dhe Isa Xhemajlaj nga Nisma për Kosovën  fillojnë garën  në balotazh për ta zgjedhur kryetarin e komunës së Drenasit me mandat për më pak se një vit.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, sot do të qëndrojë në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj sot do të qëndrojë për një vizitë zyrtare …