Nga testimi i 2.183 mostrave konfirmohen 47 raste të reja me Covid-19, ndërsa sot janë shëruar 202 të infektuar

Sot ka vdekur një i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 780 raste të reja, janë shëruar 1 mijë e 562 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 2 mijë e 279   testime  sa janë bërë në nivel vendi, janë paraqitur 780 të reja me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore ka vdekur një i  infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar  1 mijë e 562 të infektuar. Numri i rasteve aktive,  ka arritur në 7 mijë e 221 4 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Komandanti i UÇK-së gjatë luftës, Sylejman Selimi lirohet me kusht nga burgu pasi ka kryer 2/3 e dënimit

Sylejman Selimi: Adem Jashari ishte lider dhe personalitet qendror i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë luftës, Sylejman Selimi. Kryekomandantin  legjendar,  Adem Jashari, e …