KEK
Fillimi / Lajmet / Sot në Gjilan mbahet Akademi përkujtimore në 20 vjetorin rënies së heroit të kombit, Abdullah Tahiri
Sot në Gjilan mbahet Akademi përkujtimore në 20 vjetorin rënies së heroit të kombit, Abdullah Tahiri

Sot në Gjilan mbahet Akademi përkujtimore në 20 vjetorin rënies së heroit të kombit, Abdullah Tahiri

Me rastin e 20 vjetorit të rënies së heroit Abdullah Tahiri sot me 19 maj 2019, komuna e Gjilanit në bashkëpunim me Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së organizojnë homazhe në orën 12:00 tek Varrezat e Dëshmorëve. Në orën 16:00 vendoset gurë-themeli i shtatores së heroit në lokacionin e rrugës “Abdullah Tahiri” afër objektit të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ndërsa në orën 17:00 mbahet Akademi përkujtimore në Teatrin e Qytetit në Gjilan.

Kontrolloni gjithashtu

PDK kërkon rishikim të masave anti-Covid të cilat janë marrë në mes të verës dhe nuk mund të funksionojnë në dimër

PDK kërkon rishikim të masave anti-Covid të cilat janë marrë në mes të verës dhe nuk mund të funksionojnë në dimër

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu në seancën e sotme plenare po kërkon ...