Airport Adem Jashari
MIT
kek
valamobile
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Kryetar i degës së PDK-së në Drenas është zgjedhur Sejdi Hoxha pas mbajtjes së Kuvendit Zgjedhor
Kryetar i degës së PDK-së në Drenas është zgjedhur Sejdi Hoxha pas mbajtjes së Kuvendit Zgjedhor

Kryetar i degës së PDK-së në Drenas është zgjedhur Sejdi Hoxha pas mbajtjes së Kuvendit Zgjedhor

Dega e PDK-së në Drenas gjatë të shtunës e ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor, kryetar i së cilës është zgjedhur Sejdi Hoxha. Kuvendi ka zgjedhur edhe anëtarët e Këshillit Drejtues dhe delegatët për Konventën Qendrore të PDK-së. Punimet e këtij kuvendi në emër të kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, i ka përshëndetur ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri. Tahiri  ka thënë se për Drenasin sot është ditë feste, pjesëmarrja e rreth 5000 anëtarëve në këtë proces zgjedhor do të thotë shumë,  20 vite angazhim së bashku është themel i fortë për PDK-në dhe Dekadën e Re. Në emër të Komisionit Lokal zgjedhor, foli kryetari i komisionit Ramiz Lladrovci, i cili paraqiti një raport të përgjithshëm të këtij procesi, dhe u bëri thirrje të gjithë delegatëve që t’i zgjedhin me të mirët, të gjithë jemi të barabartë sot këtu, dhe jemi të lirë të votojmë pa asnjë ndikim nga askush, jemi të lirë të zgjedhim Kryetarin, Këshillin Drejtues dhe Delegatët për Konventën Qendrore. Lladrovci ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit në këtë proces, të cilin e ka quajtur proces shembullor.

Kontrolloni gjithashtu

SPSPK kërkon nga Qeveria e Kosovës që të ndajë një fond simbolik për rastet e punëtorëve që po vdesin në vendet e punës

SPSPK kërkon nga Qeveria e Kosovës që të ndajë një fond për rastet e punëtorëve që po vdesin në vendet e punës

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës kërkon nga Qeveria e Republikës së Kosovës ...