MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Sot në katër komunat në veri të vendit do të zhvillohen zgjedhjet për kryetarë të komunave
13 mijë qytetarë nga diaspora kanë aplikuar për t’u regjistruar për të votuar në zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Sot në katër komunat në veri të vendit do të zhvillohen zgjedhjet për kryetarë të komunave

Sot në katër komunat në veri të vendit do të zhvillohen zgjedhjet për kryetarë. Në garë do të jenë tri subjekte politike, teksa dy prej tyre janë shqiptare. Vetëvendosje dhe PDK do të sfidojnë Listën Serbe në katër komunat e banuara me shumicë jo shqiptare. Zgjedhjet e nesërme janë paralajmëruar se do të përcillen edhe me incidente, mirëpo nga Policia e Kosovës po tregohen të gatshëm për ruajtjen e rendit dhe qetësisë. Nga Policia e Kosovës, është thënë se kjo e fundit e ka përgatitur me kohë planin operativ për këtë proces zgjedhor. Qëllim tjetër, sipas Policisë së Kosovës është edhe ruajtja e qetësisë pas procesit të zgjedhjeve.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Xhevë dhe Fehmi Lladrovcin në 21 vjetorin e ...