Fillimi / Lajmet / Sot në Gjykatën Speciale në Hagë, pritet të mbahet seanca mbi ecurinë e çështjes për eprorin e UÇK-së gjatë luftës, Pjetër Shala
Në Gjykatën Speciale sot mbahet sot konferenca e radhës ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shalaerenca për ecurinë e rastit ndaj ish-eprorit të UÇK-së, Pjetër Shala

Sot në Gjykatën Speciale në Hagë, pritet të mbahet seanca mbi ecurinë e çështjes për eprorin e UÇK-së gjatë luftës, Pjetër Shala

Sot në Gjykatën Speciale, në Hagë, krahas seancave për Nasim Haradinajn e Hysni Gucatin,  pritet të mbahet edhe  seanca mbi ecurinë e çështjes për eprorin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,  gjatë luftës, Pjetër Shala, i  njohur ne  nofkën “Ujku”. Pjetër Shala është arrestuar më 16 mars të viti 2021, në Belgjikë nga autoritet e shtetit bleg me zbatim të fletarrestimit dhe aktakuzës së konfirmuar për krime lufte, lëshuar nga Gjykatësi i Procedurës Paraprake i Gjykatës Speciale, apo sikur thuhet me  eufemizëm nga politikanët dhe disa medie në Kosovë, nga “Dhomat e specializuara të Kosovës”.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Rritja e infektimeve dhe rasteve të vdekjes nga virusi korona ishte e befasishme dhe e paparashikuar

Kurti: Me rikthimin në punë të bllokut B2 Kosova për çdo orë do t’i paguajë rreth 50 mijë euro import më pak

Kryeministri, Albin Kurti e ka vlerësuar lart rikthimin në funksion të bllokut B2. Ai ka ...