driloni com
vala – old
vipa
Fillimi / Lajmet / Sot në shumë qytete të Kosovës mbahen protesta me kërkesë për lirimin e Ramush Haradinajt
Protesta per Ramushin

Sot në shumë qytete të Kosovës mbahen protesta me kërkesë për lirimin e Ramush Haradinajt

Sot në shumë qytete të Kosovës do të mbahen protesta gjithë popullore me kërkesë  për lirimin e ish kryeministrit dhe kryetarit  të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër arresti të Serbisë të kohës së Milosheviqit. Protesta me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” do të mbahen në qytetet: Prizren, Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë dhe Ferizaj. Protestat është paraparë të fillojnë në orën 11:55.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi e uron Erdoganin, për rizgjedhjen e tij në krye të shtetit turk

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi e uron Erdoganin, për rizgjedhjen e tij në krye të shtetit turk

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi e ka uruar kryetarin turk, Recep Tayip Erdogan, për rizgjedhjen ...