Kisha Ortodokse - UP

Studentët: Aktivitete simbolike kundër Kishës politike serbe në pronat e Universitetit të Prishtinës

Organizata e studentëve, “Demokracia Studentore”, ka bërë të ditur për opinion dhe medie se sot do të organizojnë një aktivitet simbolik para Kishës politike  serbe e cila, në kohën e kryekriminelit serb Milosheviq është ndërtuar në pronat e Universitetit të Prishtinës. Aktiviteti fillon në orën 11:30, me ç’ rast do të prezantohen foto e afishe lidhur me masakrat që ka kryer Serbia në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Deminuesit e forcave të KFOR-it, kanë asgjësuar një sasi të dyshimtë të municionit të zbuluar në Mitrovicën e Jugut

Misioni i KFOR-it, në Kosovë ka ndërhyrë për të asgjësuar në mënyrë të sigurt një …