Sulm me bombë pranë ndërtesave ministrore në Ankara

Mediet turke njoftojnë se dy “terroristë” e kryen një sulm me bombë para ndërtesave ministrore në Ankara. Ministria e Brendshme e Turqisë ka bërë të ditur se njëri prej tyre u vra nga shpërthimi, ndërsa tjetri u “neutralizua” nga forcat turke. Ndërkohë, ministri i Brendshëm i Turqisë, Ali Yerlikaya, ka shkruar në rrjetin social X se dy oficerë të policisë turke u plagosën lehtë gjatë incidentit që ndodhi në orën 9:30. Ai ka saktësuar më tutje se sulmuesit arritën në kompleksin ministror me një veturë të vogël komerciale. Ende nuk po dihet se kush mund të jenë sulmuesit.

Kontrolloni gjithashtu

Radio-Kosova e Lirë sot shënoi 25-vjetorin e përfundimit me sukses të misionit informativ, historik, gjatë luftës së UÇK-së

Radio-Kosova e Lirë, në bashkëpunim me TV-Diellin dhe përkrahës e ndihmës të saj, sot shënoi …