Sulmuesit kundër femrave gjermane nuk ishin refugjatë sirianë as afrikanë, por evropianë

Nga 58 të dyshuar nga të arrestuarit, me rastin e sulmeve kundër femrave gjermane, në Keln, vetëm tre prej tyre janë me prejardhje nga radhët e refugjatëve, të gjithë të tjerët janë evropianë. Policia gjermane kishte marrë rreth 1000 denoncime lidhur me, sikur thuhej, sulmet masive të refugjatëve kundër femrave gjermane gjatë festave të vitit të Ri. Kjo informatë e deformuar nga mediet gjermane dhe të huaja ishte bërë me qëllim të uljes së autoritetit të kancelares gjermane,  Angela Merkel e cila ka treguar mirëkuptim për refugjatët nga Siria e Iraku duke iu dalë në ndihmë më shumë se të gjitha shtetet e Evropës, bën të ditur Al-Xhazira.

Kontrolloni gjithashtu

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobishme

Parlamenti Evropian: Besueshmëria e BE-së po dëmtohet nga mungesa e suksesit në dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë

Parlamenti Evropian në rezolutën  që e miratoi të enjten, konstaton se besueshmëria e Bashkimit Evropian …