leoni

Aeroplanët rusë kanë goditur spitalin civil në Idlib, 20 të vrarë shumë të plagosur

Nga sulmet ajrore në veri të Sirisë është goditur spitali që ka punuar në mbështetje të Mjekëve pa Kufij. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e kësaj organizate humanitare Mirela Hodeib, transmeton AP. Megjithatë Observatori për të drejtat e njeriut konfirmon se sulmet janë kryer nga aeroplanët rusë dhe se spitali është shkatërruar ndërsa 20  persona kanë vdekur dhe shumë prej tyre janë plagosur. Sulmi është kryer në një provincë ku më shumë se një vit nuk ka pasur forca të kryengritësve,  transmeton AFP.

Kontrolloni gjithashtu

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobishme

Parlamenti Evropian: Besueshmëria e BE-së po dëmtohet nga mungesa e suksesit në dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë

Parlamenti Evropian në rezolutën  që e miratoi të enjten, konstaton se besueshmëria e Bashkimit Evropian …