akp deri me 5 maj
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Të hënen mbahet Akademi për nder të 20 vjetorit të Betejës së Jeshkovës dhe rënies së 21 dëshmorëve të kombit
Të hënen mbahet Akademi për nder të 20 vjetorit të Betejës së Jeshkovës dhe rënies së 21 dëshmorëve të kombit

Të hënen mbahet Akademi për nder të 20 vjetorit të Betejës së Jeshkovës dhe rënies së 21 dëshmorëve të kombit

Nën përkujdesjen e Ministrit të kulturës, Rinisë dhe Sportit, z. Kujtim Gashi, për nder të 20 vjetorit të Betejës së Jeshkovës dhe rënies së 21 dëshmorëve të kombit organizohen aktivitete përkujtimore sipas këtij programi. 10 mars 2019 nga ora 09:00 deri në 17:00 organizohet turniri në futboll (Qendra Sportive “Andrra” – Marash), në pra 17:30  bëhet ndarja e shpërblimeve për më të mirët. Ndërsa me 11 mars 2019 në ora 10:00 bëhen homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Landovicë. Në ora 11:00 bëhen homazhe tek lapidari dhe varrezat e dëshmorëve në Jeshkovë. Në ora 12:00 mbahet Akademi përkujtimore në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha”.Akademi

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...