kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Njoftime / Të premten në Deçan bëhën homazhe në nderim të Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj”
Të premten në Deçan bëhën homazhe në nderim të Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj” dhe nderohen dëshmorët

Të premten në Deçan bëhën homazhe në nderim të Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj”

Dega e OVL-UÇK-së në Deçan bënë të ditur se më 24 maj 2019 bëhën homazhe në nderim të Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj” dhe nderohen dëshmorët. “Më 24 maj 2019 mbahen homazhe për 16 Dëshmoret e Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj”. Homazhet mbahen sipas kësaj agjende: në orën 11:00 në Kompleksin Memorial, “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan. Në orën 11: 30 në Kodrali, në orën 12:30 drekë në Restaurant ,”Kurora” në fshatin Prilep dhe takim me bashkëluftëtaret. Në këto organizime na nderon me pjesëmarrjen e tij dhe Komandanti i ZOD te UÇK- se tani kryeministri z.Ramush Harandiaj. Pjesëmarrja juaj nderon gjakun e Dëshmoreve dhe luftën e drejt të UÇK- së!”, thuhet në njoftimin e OVL-UÇK-së në Deçan.

Kontrolloni gjithashtu

Nesër në qendër të Drenasit zbulohen shtatorët e heronjve të kombit Shaban, Hamëz dhe Adem Jashari

Nesër në qendër të Drenasit zbulohen shtatorët e heronjve të kombit Shaban, Hamëz dhe Adem Jashari

Nën përkujdesjen e kryetarit të Republkikës së Kosovës, Hashim Thaçi, kryetarit Skenderajt, Bekim Jashari dhe ...