kek
MIT
mbpzhr grante
valamobile
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Thaçi: Kosovës nuk i duhen këshillat e atyre që kanë ndihmuar Millosheviqin dhe strehuar Arkanin
Thaçi - Berisha

Thaçi: Kosovës nuk i duhen këshillat e atyre që kanë ndihmuar Millosheviqin dhe strehuar Arkanin

Duke komentuar kritikën e ish kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha drejtuar ndaj tij, kryetari, Hashim Thaçi ka shkruar se nuk na duhen këshillat e atyre që kanë ndihmuar Millosheviqin dhe kanë strehuar Arkanin. Institucioneve të Republikës së Kosovës sot më së paku iu duhen këshillat e të dëbuarve me votë masive nga skena politike. Veçanërisht të atyre që në mes viteve 1992 – 1997 tregtonin dhe bënin që me punët e tyre të pista të mbijetonte makineria ushtarake dhe policore e kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. Ata duke mbushur xhepat e tyre, u kujdesën me devotshmëri që rezervuaret e tankeve dhe autoblindave të jenë të mbushur plot, përkundër faktit se bashkësia ndërkombëtare kishte vënë sanksione kundër Millosheviqit. Nuk i duhen këshillat e atyre që strehuan Bin Ladenin, vrasësin e civilizimit botëror si dhe Arkanin, vrasësin e shqiptarëve të Kosovës. Nuk i duhen këshillat e atyre që burgosën komandantin legjendar Adem Jashari, si dhe komandantë të shquar si Fehmi e Xhevë Lladrovci, Zahir Pajazit, dhe UÇK-në e etiketuan si terroriste, ka shkruar në mes tjerash, kryetari, Hashim Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Policia e Kosovës dhe policia hungareze synojnë bashkërendimin e aktiviteteve për parandalim dhe luftim të krimit transkufitar

Policia e Kosovës dhe policia hungareze synojnë bashkërendimin e aktiviteteve në luftim e krimit transkufitar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Rashit Qalaj  me ftesë të Drejtorit të Policisë së Hungarisë ...