Airport Adem Jashari
tv dielli
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Thaçi: Mbetja në fuqi e tarifës është pengesë serioze dhe e pamundëson bashkëpunimin strategjik me SHBA-në
Kryetari Thaçi: Shumë gra të Kosovës janë zëri dhe fytyra më e mirë e popullit tonë në botë

Thaçi: Mbetja në fuqi e tarifës është pengesë serioze dhe e pamundëson bashkëpunimin strategjik me SHBA-në

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi, ka përcjellë mesazhet që mori në takimet në Shtetet e Bashkuara duke thënë se kërkesa e qartë e partnerit kryesor të vendit është heqja e tarifës. Kreu i shtetit deklaroi se mbetja në fuqi e tarifës është pengesë serioze dhe e pamundëson bashkëpunimin strategjik dhe investimet e reja të fuqishme amerikane në Kosovë. Thaçi shkroi se kokëfortësia, mungesa e veprimeve dhe e vendimeve të mençura, e ka thelluar izolimin e Kosovës dhe ka prishur në mënyrë të ndjeshme raportet tona speciale me SHBA-në.

Kontrolloni gjithashtu

Pse Kosova nuk dërgon mjekë vullnetarë në ndihmë Amerikës, ashtu sikur Rama dërgoi 30 mjekë në Itali

Pse Kosova nuk dërgon mjekë vullnetarë në ndihmë Amerikës, ashtu sikur Rama dërgoi 30 mjekë në Itali

Paralajmërimi se në Amerikë mund të vdesin qindra mijëra qytetarë të infektuar me koronavirus është ...